Bańki na przeziębienie i nie tylko

Pomagają one zredukować ból, poprawić nasze samopoczucie oraz usunąć zmęczenie i pobudzić nas do życia. Są one bardzo skutecznym dodatkiem przy zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc oraz innych infekcji dróg oddechowych. Może po postawieniu baniek nie będziemy od razu zdrowi, ale na pewno pomoże nam to w walce z chorobą. Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać i nie wszyscy wiedzą jak stawiać bańki.

Po pierwsze ważne jest miejsce, w którym mamy zamiar je stawiać. Powinno być dobrze przewietrzone, ciepłe ale jednocześnie nie może być przeciągu. Są także trzy rodzaje baniek i zanim wybierzemy jedne z nich warto trochę poczytać na ich temat. Istnieją bańki gumowe, które używane są najrzadziej, są najtańsze, a jednocześnie najmniej skuteczne.

Drugim rodzajem baniek są bańki szklane stosowane bez użycia ognia. Są one najbezpieczniejsze, jednak przez wielu uważane za mniej skuteczne od klasycznych szklanych baniek stawianych na gorąco. Te ostatnie działają w ten sposób, że w środku nich pali się spirytus i gdy zużyje on tlen w środku bańki to zasysanie jest najsilniejsze.

Oczywiście bańki są świetnym narzędziem, który faktycznie może poprawić stan naszego zdrowia. Niestety często bierze się za to zbyt wielu niedoświadczonych ludzi, którzy nie mają większego pojęcia jak mają to zrobić, a ich wiedza opiera się na kilku radach przeczytanych w internecie. Po takim zabiegu bańki powinny być umyte dokładnie w gorącej wodzie i wysuszone. To pozwoli przedłużyć ich użyteczność i zapobiec stłuczeniu.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że zabieg z ich użyciem warto wykonywać raz na dwa lub trzy dni. Taka częstotliwość przyspiesza naszą walkę z chorobą, a także nie naraża nas na negatywne skutki korzystania z baniek. Żeby efekt był lepszy warto przykładać bańki w miejscach akupunkturowych. W instrukcji, którą dostaniemy razem z bańkami są one wskazane.

Dodaj komentarz