Domowe sposoby leczenia zapalenia ślinianek

Zapalenie ślinianek to grupa schorzeń, która ma różne pochodzenie i przyczyny występowania, jednak w większości przypadków mają takie same objawi i leczy się je w ten sam sposób. Jak poradzić sobie z tą przykrą chorobą?

Zapalenie ślinianek – objawy i leczenie domowe

Do głównych objawów tej choroby zalicza się ból, pieczenie i silny dyskomfort odczuwany w zajętym chorobowo obszarze. Dodatkowo może pojawić się także gorączka, suchość w jamie ustnej czy ropny posmak. Każde zapalenie ślinianek należy skonsultować z lekarzem, ponieważ wiele z nich wymaga antybiotykoterapii. Domowymi sposobami możemy sobie pomóc. Ulgę w bólu przynoszą dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, które zawierają paracetamol i ibuprofen. Ból łagodzą także suche, ciepłe okłady na chore miejsca. Suchość w jamie ustnej łatwo zniwelować spożywając produkty zwiększające produkcję śliny, np. tabletki ślinopędne. Świetnie sprawdzą się też kwaśne cukierki bez cukru, gumy i cytryna. Dieta w okresie chorobowym powinna być lekkostrawna i papkowata oraz bogata w duże ilości płynów. Najlepiej pić często, małymi porcjami, aby nie dopuszczać do wysuszania śluzówki.

Hirudoterapia na chore ślinianki

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to skuteczny sposób na leczenie zapalenia ślinianek. Pijawkę lekarską przystawia się w pobliże zakażonego miejsca. Ta przebija się przez skórę i wysysa krew, wpuszczając do organizmu swoją cenną ślinę. Ślina pijawki bowiem bogata jest w hirudynę i inne związki, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Regularne wizyty w gabinecie hirudoterapii nie tylko są w stanie wyleczyć zapalenie ślinianek, ale także zapobiegną jego ponownemu występowaniu. Co ciekawe, pijawka lekarska jest skuteczna w leczeniu także innych chorób stomatologicznych: zapalenia dziąseł i przydziąseł, zapalenie miazgi zęba czy krwiaki w zakresie jamy ustnej. Ze względu na swoją skuteczność pijawka lekarska wraca do łask, została uznana za oficjalny sposób leczenia i coraz częściej polecana jest przez lekarzy medycyny konwencjonalnej. Więcej na ten temat dowiesz się ze strony: http://pijawki.abros.pl/

Dodaj komentarz