Kiedy podjąć się hirudoterapii?

kurs hirudoterapii

Hirudotarapia to nic innego jak leczenie pijawkami, które całkiem niedawno zostało uznane przez medycynę konwencjonalną za skuteczny sposób leczenia wielu schorzeń i chorób. Kiedy warto się zdecydować na ten rodzaj terapii i jak właściwie działają pijawki?

Hirudoterapia – dla kogo?

Dobroczynne działanie pijawek było znane już w starożytności. Uważano wtedy, że pijawki wysysają zepsutą krew, robiąc miejsce na powstawanie nowej, zdrowej. Przez wiele lat pijawki wykorzystywane były w medycynie naturalnej, jednak od połowy XIX wieku uznane zostały one również przez medycynę konwencjonalną. Aktualnie używa się ich do skutecznego leczenia naprawdę wielu schorzeń, a we Francji prowadzi się badania nad wykorzystaniem ich w terapii po przeszczepach np. skóry. Ważne jest, że skuteczność leczenia zależy od wielu czynników – wieku i płci pacjenta, zaawansowania choroby oraz doświadczenia lekarza. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to świetne rozwiązanie dla pacjentów borykających się m.in. z: wrzodami żołądka i dwunastnicy, żylakami, zakrzepowym zapaleniem żył, alergiami, zapaleniem korzonków i rwą kulszową, chorobami płuc i oskrzeli, miażdżycą, chorobą niedokrwienną serca, bólami głowy, reumatyzmem, krwiakami i zakrzepami, prostatą, cellulitem, niektórymi chorobami kobiecymi czy depresją. Można nimi leczyć również nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze oraz trudno gojące się rany. Lista wskazań jest o wiele dłuższa niż lista przeciwwskazań, do których należą: alergie na hirudozwiązki, anemia, ciąża, bardzo niskie ciśnienie krwi, nowotwory złośliwe, wiek poniżej 10 lat czy problemy z krzepliwością krwi.

Stawianie pijawek

Aby dowiedzieć się wszystkiego na temat stawiania pijawek, odwiedź stronę: http://pijawki.abros.pl/. Pijawki przystawiane są do chorego miejsca. Za pomocą trzech szczęk wyposażonych w mikroskopijne ząbki przebijają skórę pacjenta. Następnie wysysają krew, którą się żywią, a do organizmu wpuszczają dobroczynne hirudozwiązki. Istnieje około 600 rodzajów pijawek, medycyna wykorzystuje jednak jedynie 15. W zależności od gatunku posiadają one różne stężenie związków i substancji czynnych, nie zauważono jednak znaczących różnic w skuteczności ich działania.

Dodaj komentarz