Prywatne ubezpieczenie szpitalne – czy warto

Wiele osób zastanawia się, czy jest sens wykupować prywatne ubezpieczenie szpitalne. W końcu i tak odprowadzamy składki zdrowotne z każdej wypłaty, które wcale nie są niskie. Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne i czy warto z niego skorzystać? Jak wybrać ubezpieczenie, by było naprawdę przydatne?

Prywatne ubezpieczenie szpitalne

Wiele osób myśli, że prywatne ubezpieczenie szpitalneto polisa, która zwraca nam świadczenia wyłącznie za pobyt w szpitalu. I faktycznie – dzięki niemu masz dodatkowe pieniądze, jeśli musisz znaleźć się w szpitalu, jednakże jest to o wiele szersza polisa. Obejmuje nie tylko wypłacanie świadczeń za dni, kiedy znajdujesz się w szpitalu, lecz także dostajesz dodatkowe pieniądze za operację lub zabiegi planowane.

Takie ubezpieczenie może mieć różny zakres, który jest zależny od towarzystwa. Najczęściej jednak możesz dostać dodatkowe wsparcie finansowe, które pozwoli ci na pokrycie dodatkowych kosztów. Przecież nawet jeśli pobyt w szpitalu opłaca NFZ, może okazać się, że przyjdzie ci wykupić leki czy rehabilitację – chorowanie może być naprawdę kosztowne. Na dodatek tego rodzaju ubezpieczenie gwarantuje ochronę za granicą, to zwrot kosztów leczenia szpitalnego i operacji, które były następstwem nieszczęśliwego wypadku na całym świecie.

Prywatne ubezpieczenie szpitalne możesz także rozszerzyć na dzieci i otrzymać świadczenia, jeśli hospitalizowana będzie twoja pociecha lub jeśli zostanie poddana operacji z powodu nieszczęśliwego wypadku lub jednej z poważnych chorób znajdujących się na liście ubezpieczalni.

Prywatne ubezpieczenie ambulatoryjne

To inny rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie szpitalne także może obejmować takie opcje, jak ubezpieczenie ambulatoryjne, jest to zależne od dwóch czynników – propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego i wysokości składki. Im większa, tym większy zakres obejmuje polisa.

Ubezpieczenie ambulatoryjne to gwarancja dostępu do lekarzy niektórych specjalizacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Tego rodzaju ubezpieczenie pozwala ci dostać się do kilkudziesięciu różnych specjalistów, możesz liczyć także na tańsze lub całkowicie bezpłatne badania diagnostyczne, nawet te droższe. Taki rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego możesz wykupić osobno, jako część ubezpieczenia na życie lub po prostu wraz z ubezpieczeniem szpitalnym. Opcji jest wiele, warianty mogą się różnić między sobą w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Każda oferta jest inna, dlatego warto sprawdzić, jak szeroki jest zakres ubezpieczenia przy interesującej cię składce.

Ubezpieczenie zdrowotne – prywatne czy publiczne?

Wybierając prywatne ubezpieczenie szpitalne lub szpitalne i ambulatoryjne, zabezpieczasz nie tylko swoją przyszłość, ale – co ważne – przyszłość swoich bliskich. Warto być optymistą, ale wiadomo, że zawsze może zdarzyć się coś złego. Nawet niewielka choroba czy drobny zabieg mogą zaważyć na losach rodziny, ponieważ koszty często przekraczają możliwości rodzinnego budżetu. Stabilizację finansową może zapewnić nam tylko ubezpieczenie prywatne – publiczne nie daje możliwości skorzystania ze świadczeń i zwrotów kosztów.

Obowiązkowe dla pracowników ubezpieczenie zdrowotne publiczne daje w teorii możliwość skorzystania z darmowej opieki lekarskiej. Jednakże często jest tak, że jedynie część badań diagnostycznych jest darmowa. Na dodatek okres oczekiwania czy na wizytę u lekarza, czy na badanie jest naprawdę długi. Ubezpieczenie prywatne to dodatkowa pomoc finansowa, dzięki której możesz zadbać o swoje zdrowie na najwyższym poziomie – w gabinetach najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Takie rozwiązanie ułatwia finansowanie często bardzo wysokich kosztów leczenia, co znacznie odciąży rodzinę – w końcu to na ich barkach najczęściej leży obowiązek zorganizowania pieniędzy dla chorego.

Ubezpieczenie prywatne nie jest szczególnie kosztowne. Składka nie jest za wysoka i można ją dopasować do swoich możliwości finansowych. Zakres polisy można także rozszerzać w razie potrzeby. To niewielka cena za bezpieczeństwo i stabilność finansową.

Dodaj komentarz