Naturalne bogactwa

Dzisiaj – w dobie wszelkich innowacji technologicznych, nowych systemów, maszyn, komputerów – często zapominamy o najprostszych rozwiązaniach. Przede wszystkim zaś zapominamy o mocy, jaką mają w sobie naturalne produkty.

Oczywiście nie zastępują nam one leków – są na to za słabe. Jednak z powodzeniem pomagają uporać się nam z pewnymi przykrymi dolegliwościami…. Jakimi?

Suchy nos

Oczywiście odpowiedź na powyższe pytanie byłaby bardzo rozbudowana – istnieje bowiem cały szereg przeróżnych problemów począwszy od problemów ze skórą, ze snem, nastrojem, na zapaleniach skończywszy. Jednak ten tekst dotyczy szczególnie przykrej dolegliwości związanej z rozwojem cywilizacyjnym, jaką jest syndrom suchego nosa.

Co to jest? Otóż jest to wysuszenie błony śluzowej nosa. W efekcie nie może już ona spełniać swoich funkcji prawidłowo. Objawami tego zespołu są zatem nawracające przeziębienia i infekcje górnych dróg oddechowych, uczucie niedrożnego nosa, kichanie, czasem nawet krwawienia z nosa.

Zespół ten spowodowany jest przebywaniem w nagrzanych pomieszczeniach, włączaniem często klimatyzacji, paleniem tytoniu, smogiem, zanieczyszczeniami czy pracą przy pyłach i chemikaliach. Jak sobie poradzić z tą przykrą dolegliwością?

Woda morska — zastosowanie w medycynie

Warto właśnie wypróbować naturalne produkty. Jakie? Zdecydowanie najlepsze będą te, które są oparte na soli morskiej. Sól morska, jak zapewne wiemy, dość często stosowana jest w kosmetykach – wygładza skórę i przywraca jej elastyczność. Jednak to nie wszystko. Sól morska jest także stosowana w preparatach do higieny nosa…

Roztwór soli morskiej — w produktach do higieny nosa

W jaki sposób? Otóż woda morska udrażnia nos, zmniejsza obecny stan zapalny, a w szczególności redukuje obrzęk i przekrwienie oraz nawilża błonę śluzową nosa. Dzięki tym właściwościom wchodzi ona w skład wielu preparatów przeznaczonych właśnie do higieny nosa. Jednym z nich jest Rinozine – dostępny w maści oraz jako spray. Dowiedź się więcej o zastosowaniu roztworu z soli morskiej w produktach Rinozine na stronie http://www.rinozine.pl/skladniki/woda-morska-w-produktach-rinozine-do-nosa/

Kiedy warto sięgnąć po takie preparaty? Na pewno oczywiście w przypadku wystąpienia syndromu suchego nosa. Jednak nie tylko. Preparat ten będzie także dobrze działał u wszystkich osób z nawracającymi zapaleniami zatok, czy z alergicznym nieżytem nosa. warto także dodać, że jeśli pracujemy na co dzień w warunkach, które nie wpływają korzystnie na błonę śluzową nosa, można tego preparatu używać po prostu do codziennej higieny.

Roztwór soli morskiej — przeciwwskazania

A jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatów z solą morską? Praktycznie nie ma ich za dużo. Generalnie na pewno nie mogą stosować soli morskiej osoby, które są na nią nadwrażliwe. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że inne preparaty mamy dla dzieci, a inne dla dorosłych. Jednak poza tym, jakiś szczególnych przeciwwskazań do stosowania soli morskiej nie ma.

Dodaj komentarz