Komfortowy sen

Czy może być coś przyjemniejszego pod koniec dnia od zanurzenia się w pościeli ze świadomością nadchodzącego wypoczynku? Zdrowy i spokojny sen to warunek konieczny dla normalnego funkcjonowania w ciągu następnego dnia. Jednak, aby w nocy rzeczywiście się odprężyć i zregenerować siły musimy mieć odpowiednie łóżko bądź materac. Bez nich o komforcie w nocy możemy zapomnieć.

Z analiz wynika, że powinniśmy spać około 7-8 godzin na dobę. W praktyce oznacza to, że średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. Ważne więc, aby było ono odpowiednie. Użytkownicy małych mieszkań – ze względu na oszczędność miejsca – inwestują najczęściej w wersalki, narożniki, czy sofy. Niestety nawet te najlepszej jakości nie są w stanie zastąpić odpowiednio dobranego materaca. Warto więc zastanowić się nad zaaranżowaniem mieszkania w ten sposób, aby zamiast na „gotowym” łóżku spać na wygodnym materacu. To właśnie on jest najbardziej odpowiedzialny za jakość snu.

Jaki materac?

Sprężynowy? Piankowy? A może lateksowy? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Materace do spania (https://alvare.pl/) muszą przecież zapewnić nie tylko zdrowy, bezpieczny sen, regenerację sił, ale również zadbać o kondycję kręgosłupa. Złe ułożenie podczas snu może doprowadzić do ucisku, długotrwałego bólu, a nawet zaburzeń krążenia krwi. Materac nie może więc być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Musi się idealnie dostosowywać do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wybierając go musimy wziąć pod uwagę budowę naszego ciała – wzrost i wagę. Istotne jest również to, z jakich surowców i komponentów został wykonany. Oczywiście materace z surowców naturalnych (takich jak na przykład lateks) są droższe od tych z surowców syntetycznych i mniej trwałych (na przykład pianka poliuretanowa). Musimy też pamiętać, że wybrany model powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Do sypialni małżeńskiej możemy kupić albo jeden wspólny uniwersalny materac, albo dwa, z których każdy dostosowany jest do indywidualnych potrzeb jednego użytkowników. Z kolei w przypadku szerszych łóżek pojedynczych najlepiej sprawdzi się materac 90×200. Jest on polecany również dla dzieci.

Dodaj komentarz