Zęby – póki je mamy, to o nie dbamy!

Zęby, podobnie jak nasza skóra, wymagają szczególnej ochrony i pielęgnacji, ponieważ muszą wystarczyć nam na długie lata. Owszem, można mieć protezę, ale to już nie to samo – nic nie zastąpi naturalnych zębów. Dlatego trzeba o nie dbać, w czym pomogą nam zabiegi w gabinecie dentystycznym. Warto raz na jakiś czas z nich skorzystać, aby zachować zdrowie jamy ustnej.

Skaling

Nawet jeśli systematycznie dbamy o zęby, to nie unikniemy odkładania się na nich kamienia nazębnego. Dlaczego? Ponieważ nie powstaje on tylko w wyniku złej higieny, ale także z resztek jedzenia, substancji zawartych w ślinie oraz bakterii, które bytują w jamie ustnej. Kamień nazębny przyczynia się do krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów czy spożywania posiłków. Nieusunięcie go może być przyczyną stanów zapalnych przyzębia, osłabienia korzeni zębów lub parodontozy. Jak się go pozbyć? Poprzez skaling, wykonany w gabinecie stomatologicznym. Do tego zabiegu wykorzystuje się skaler – urządzenie z oscylującymi końcówkami, wytwarzającymi ultradźwięki. Po przyłożeniu głowicy skalera do zęba następuje kruszenie i odpryskiwanie kamienia. Warto powtarzać ten zabieg co pół roku.

Piaskowanie

Jeśli zauważymy na obszarze zębów i między nimi miękki, czarny osad, to powinniśmy udać się do stomatologa, żeby wykonać piaskowanie zębów Legnica. Na czym ono polega? Na oczyszczeniu powierzchni szkliwa z osadu. Dentysta używa w tym celu piaskarkę, która pod ciśnieniem wypuszcza ziarenka piasku i z ich pomocą czyści powierzchnię szkliwa. Zabieg można wykonywać co pół roku.

Wybielanie

Domowe sposoby wybielania zębów często zawodzą. Jeśli marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Musimy jednak pamiętać, że decydując się na wybielanie, nasze zęby powinny być zdrowe, a plomby szczelne. W przypadku gdy nosimy aparat ortodontyczny, a po jego zdjęciu chcielibyśmy wykonać taki zabieg, to dobrze by było, gdyby nasze zęby obejrzał ortodonta Legnica http://centrumstomatologicznelegnica.pl/.

Do najbardziej skutecznych metod wybielania zaliczyć można lampę, którą naświetla się żel wybielający, uprzednio nałożony na zęby. Najbardziej pożądany efekt uzyskuje się po około 2-3 takich zabiegach.

Warto dbać o zęby, gdyż z całą pewnością są naszą wizytówką.

Dodaj komentarz