Miażdżyca – sposoby leczenia

Miażdżyca zaczyna się bardzo wcześnie, bo jeszcze u nastolatków. To trudna choroba, której pierwsze objawy występują w postaci problemów z koncentracją, mniejszym stopniem zapamiętywania, szybszym męczeniem się czy częstym bólem nóg. Stąd warto dbać o kondycję własnego organizmu od najmłodszych lat zwracają uwagę na odpowiednią ilość aktywności fizycznej oraz zdrowego jedzenia.

Miażdżyca – czym jest i jakie są jej objawy?

Miażdżyca to choroba związana z poziomem cholesterolu we krwi. Cząsteczki tego związku tłuszczowego są nam potrzebne do prawidłowego trawienia czy produkcji oraz przyswajania witaminy D. Jednak zbyt duża ilość cholesterolu, zwłaszcza LDL, powoduje, że odkłada się on na ściankach tętnic.

Przez większość czasu miażdżyca nie daje żadnych objawów. Dopiero, gdy tętnice są zwężone co najmniej o połowę, czujemy się bardziej zmęczeni, mamy trudności z zapamiętywaniem. Złogi cholesterolu mogą również odkładać się na skórze i są widoczne w postaci żółtych zgrubień.

Sposoby leczenia

Najczęstszymi sposobami leczenia miażdżycy są leki. Jednak czasami lekarze muszą zdecydować się na nieco inne środki – specjalistyczne zabiegi. Kolejną z terapii wykorzystywanych przy miażdżycy jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami zwane hirudoterapią. Każda z kuracji ma nieco inne zastosowanie, ale wszystkie prowadzą do tego, aby uratować zdrowie i życie pacjenta.

Najczęściej stosowanymi zabiegami są by passy, balonikowanie oraz stenty. Balonikowanie polega na wprowadzeniu cewnika z balonikiem, który po wypuszczeniu w najbardziej zwężonym miejscu kruszy złogi cholesterolu. Stenty są umieszczane w tętnicach w celu zapobiegnięcia ponownemu porastaniu ścianek cholesterolem. By passy zakładane są podczas zabiegu tzw. pomostowania, gdy nie uda się udrożnić tętnic w ciele pacjenta.

Więcej na temat hirudoterapii, sposobów jej wykorzystania oraz substancji prozdrowotnych można dowiedzieć się na stronie http://pijawki.abros.pl/. Warto jednak pamiętać, że każdy nawet najprostszy zabieg powinien zostać skonsultowany ze specjalistą, żeby ochronić pacjenta przed zagrożeniem życia lub zdrowia.

Dodaj komentarz