Sposób na rwę kulszową

Rwa kulszowa to schorzenie spowodowane uciskiem na nerwy rdzeniowe. Ból promieniuje od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa i pośladka, przez tylną część uda i podudzia aż do stopy. W efekcie nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Jak się okazuje, w pozbyciu się tej nieprzyjemnej przypadłości pomóc mogą… pijawki.

Czym jest rwa kulszowa?

Największym nerwem układu obwodowego człowieka jest nerw kulszowy, który składa się z nerwów rdzeniowych. I to właśnie ucisk na nie powoduje schorzenie zwane rwą kulszową. Może być ona powiązana z chorobą zwyrodnieniową, skrzywieniem kręgosłupa czy dyskopatią. Niekiedy ucisk ten spowodowany jest też otyłością, cukrzycą lub zmianami nowotworowymi. Dla rwy kulszowej charakterystyczny jest promieniujący ból – od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa i pośladka do tylnej części uda i podudzia aż do stopy. W wielu przypadkach nawet niewielkie ruchy kręgosłupa, chodzenie, kaszel czy kichanie nasilają go. Zdarza się, że przypadłości towarzyszy ogólne osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia czucia czy inne zaburzenia neurologiczne.

Złagodzą ból

Aby złagodzić ból trzeba przede wszystkim odciążyć – przynajmniej na jakiś czas – kręgosłup. Poza tym można sięgnąć po doustne leki przeciwbólowe czy maści i żele zawierające składniki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Skuteczne w leczeniu schorzenia są też pijawki, które swoje właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom znajdującym się w ich gruczołach ślinowych. Niejednokrotnie zdarza się, że leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) jest najlepszym wyjściem z sytuacji, bo pacjent po zabiegu odczuwa ulgę niemalże od razu – ból bowiem zmniejsza się radykalnie albo całkowicie znika. Jak to się dzieje? Podczas hirudoterapii pijawka przywiera do ciała swojej ofiary i z jej gruczołów ślinowych do krwioobiegu danej osoby uwalniane są właśnie liczne substancje lecznicze. Sam zabieg jest bezbolesny, bo ślina tych malutkich stworzeń ma też substancje znieczulające. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/

Dodaj komentarz