Moc medycyny naturalnej

Choć stosowane od najdawniejszych czasów, wciąż wiele osób sceptycznie podchodzi do naturalnych metod leczenia. A co w przypadku gdy tradycyjne środki zawodzą, a ból staje się większą częścią naszego życia? Nie pozbawiajmy się możliwości odzyskania dobrego samopoczucia. Jeśli wyczerpaliśmy wszystkie formy standardowego leczenia, sięgnijmy po naturalne sposoby, dzięki którym nasze życie wróci do normy.

Zmniejszenie bólu

Akupresura jest metodą leczenia wywodzącą się z Chin i bazuje na konkretnej czynności, jaką jest uciskanie określonych miejsc na ciele człowieka. Co to daje? Przede wszystkim wpływa na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, w wyniku czego zostają pobudzone zakończenia nerwowe znajdujące się w tych miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy przenikają do ośrodkowego układu nerwowego, dochodząc aż do kory mózgowej. Następnie trafiają do chorego narządu. Skutkiem tego jest zmniejszenie bólu i poprawienie czynności danego organu.

Stymulacja organizmu

Pobudzaniem organizmu za pomocą różnorakich bodźców (ćwiczenia, kąpiele, światło lasera) zajmuje się dział fizjoterapii, jakim jest balneoterapia. Rola tej terapii polega na rozluźnieniu ciała przy użyciu gorącej lub zimnej wody, w której zawarty jest krzem, selen lub siarka. Biorąc pod uwagę skład chemiczny wody wyróżnić można kąpiel solankową, kwasowęglową, siarczkowo-wodorową i radoczynną. Kąpiele te mają zastosowanie głównie w schorzeniach reumatycznych, sercowo-naczyniowych oraz górnych dróg oddechowych.

Zwalczanie różnych dolegliwości

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami stosowano już w starożytności i choć w niektórych krajach terapia ta jest zaliczana do „oficjalnych” metod leczenia, to w Polsce wciąż mało się o niej mówi. A to błąd, ponieważ hirudoterapia jest chyba jedyną formą leczenia, która pomaga uporać się z tyloma różnymi przypadłościami. Zawdzięcza się to wydzielinie pijawek, w której znajduje się ponad sto cennych związków, w tym tak niezwykłą hirudynę. Terapia wykorzystująca pijawki http://pijawki.abros.pl/ ma zastosowanie w leczeniu żylaków, chorób układu krążenia, chorób oczu, migreny, a nawet bezpłodności.

Dodaj komentarz