Wybielanie zębów – sposoby na bielszy uśmiech

Białe zęby są zmorą każdego. Wszyscy chcemy mieć śnieżnobiały uśmiech i piękne uzębienie. Jednak często nie wiemy, od czego zacząć, aby poprawić wygląd i kondycję naszych zębów. Okazuje się, że na ich odcień ma wpływ wiele czynników. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zachować białe zęby i piękny uśmiech.

Każdy z nas ma inny odcień zębów. Wynika to z naturalnych predyspozycji każdego z nas, ale również z naszego sposobu odżywiania się. Oprócz tego niemałe znaczenie ma także nasz wiek. Z biegiem czasu ściera się szkliwo, a w związku z tym widoczniejsza staje się ciemna tkanka zębiny. Warto też zwracać uwagę na to, czy dokładnie myjemy zęby.

Sposoby na białe i zdrowe zęby

Podstawą podczas wybielania zębów jest pozbycie się kamienia nazębnego. Jeżeli cały proces przeprowadza stomatolog NFZ Radom, to wówczas specjalista osobiście zadba o to, aby szkliwo było oczyszczone z kamienia i nalotu. Samodzielne próby pozbywania się kamienia nazębnego mogą spowodować poważne problemy, więc lepiej wybrać wizytę u specjalisty.

Jednym ze sposobów wybielania są pasty wybielające. To prosty i skuteczny sposób na rozjaśnienie szkliwa o jeden lub dwa tony. Żeby utrzymać efekt na długo, warto stosować odpowiednie szczoteczki i płyny do płukania ust. Tego typu produkty kosztują grosze, a dzięki nim możemy utrzymać bielszy uśmiech przez dłuższy czas.

Innym sposobem na wybielanie zębów Radom https://koronadent.pl/wybielanie-zebow/ jest nakładka u dentysty. Tego typu rozwiązanie jest wcześniej wykonywane w gabinecie protetycznym. Dzięki temu nakładka jest idealnie dopasowana do naszego uzębienia. Stomatolog dobiera dodatkowo odpowiedni żel, a sam proces jest prowadzony już w domu. Nakładki wystarczy nosić cztery godziny w nocy lub dwa razy po dwie godziny w dzień.

Kolejnym rozwiązaniem na bielszy uśmiech są pasty, żele czy lakiery wybielające. Mogą one rozjaśnić odcień uzębienia nawet o cztery tony. Efekt można utrzymać nawet do trzech tygodni. Cena preparatów jest niska, a efekt zadowalający. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, co do wyglądu naszych zębów.

Dodaj komentarz