Naturalne metody leczenia choroby Alzheimera

Prowadząca do otępienia choroba Alzheimera jest ciężkim schorzeniem neurologicznym, ujawniającym się zwykle między 50 a 65 rokiem życia. Obniża poważnie jakość życia chorego i utrudnia funkcjonowanie jego rodziny. Chory czuję się zagubiony i bezradny, z dnia na dzień coraz gorzej odnajdując się w świecie. Pojawiają się luki w pamięci i trudności z dobieraniem słów. Rodzina, która z trudem radzi sobie z objawami choroby, szuka sposobów, by pomóc bliskiemu. Jak często bywa, metod walki z tą przykrą chorobą może dostarczyć medycyna naturalna. Jedną z nich jest hirudoterapia – leczenie pijawkami.

Choroba Alzheimera dotyka całą rodzinę

Prowadząca do otępienia choroba Alzheimera jest ciężkim schorzeniem neurologicznym, ujawniającym się zwykle między 50 a 65 rokiem życia. Obniża poważnie jakość życia chorego i utrudnia funkcjonowanie jego rodziny. Chory czuję się zagubiony i bezradny, z dnia na dzień coraz gorzej odnajdując się w świecie. Początkowo spada zainteresowanie otaczającą rzeczywistością i sprawność psychoruchowa. Dotknięty tą przypadłością zaniedbuje się, stopniowo nasila się upośledzenie pamięci, pojawiają się luki w pamięci i trudności z dobieraniem słów. W trakcie choroby mogą pojawiać się niepokój ruchowy i dziwne, nienaturalne zachowania. Z czasem następuje całkowite zniedołężnienie. Osoby bliskie choremu z trudem są w stanie poradzić sobie z postępującymi, przykrymi objawami. Podobnie jak w przypadku demencji starczej osoba dotknięta Alzheimerem przestaje rozpoznawać ludzi. To bolesne dla rodziny, szukającej sposobów na opanowanie choroby. Jak często bywa, pomóc może medycyna naturalna.

Pijawki na ratunek cierpiącym pacjentom

W starożytności stosowano pijawki, aby upuszczać „zepsutą” krew. Obecnie leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami wraca do łask, zauważono bowiem korzystny wpływ substancji zawartych w ich ślinie na zdrowie człowieka. Pijawki http://pijawki.abros.pl/ dostarczają m. in. acetylocholiny, której w organizmie osoby chorej na Alzheimera jest za mało. Acetylocholina należy do neurotransmiterów regulujących przewodnictwo nerwowe. W razie braku przeciwwskazań do hirudoterapii, warto rozważyć tę formę leczenia.

Olej kokosowy sposobem na Alzheimera

Inną metodą proponowaną przez medycynę naturalną jest stosowanie oleju kokosowego, który odżywia mózg. Bogaty w średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe olej kokosowy łatwo przyswaja się przez organizm. U chorych na Alzheimera komórki mózgowe tracą możliwość odżywiania się glukozą; składniki zawarte w oleju kokosowym działają jak paliwo zastępcze. Aby kuracja się powiodła, należy dbać o dietę, dobre relacje społeczne i pamiętać o uprawianiu sportu.

Dodaj komentarz