Niekonwencjonalne metody leczenia

Medycyna naturalna jest alternatywnym sposobem leczenia różnych dolegliwości. Gdy chodzimy od lekarza do lekarza i bierzemy leki, które zamiast pomagać rujnują nam portfel, warto skorzystać z tej formy terapii. Leczenie farmakologiczne z reguły tłumi objawy wszelkiego rodzaju chorób, lecz nie zwalcza przyczyn ich powstawania. Częste skutki uboczne również nie napawają optymizmem. Dlatego warto sięgnąć po niekonwencjonalne metody. Co warto o nich wiedzieć i na jakie przypadłości pomogą?

Hirudoterapia

Metoda lecznicza znana już w starożytności, wykorzystująca pijawki http://pijawki.abros.pl/. W ich wydzielinie znajduje się niemalże sto cennych związków, które pomagają człowiekowi uporać się z rozmaitymi dolegliwościami. Terapia stosowana jest m.in. w leczeniu pierwszej fazy pojawiania się żylaków (przynosi ulgę opuchniętym nogom i zmniejsza powstałe na nich zgrubienia), chorób układu krążenia, przerostu prostaty, a także chorób oczu i migreny.

Akupresura

Ta metoda leczenia pochodzi z Chin i znana jest już od przeszło 7 tysięcy lat. Polega ona na uciskaniu konkretnych miejsc na ciele człowieka. Naciski mają wpływ na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu pobudzają zakończenia nerwowe, które znajdują się w tych miejscach. Powstałe w wyniku tego impulsy przepływają do ośrodkowego układu nerwowego i dochodzą do kory mózgowej. Stamtąd natomiast trafiają do chorego narządu. W rezultacie ból zostaje zmniejszony, a czynność danego narządu poprawiona.

Balneoterapia

Jest to dział fizjoterapii. Leczenie polega na stymulacji organizmu za pomocą różnych bodźców, takich jak gimnastyka, kąpiel czy światło lasera. Głównym zadaniem tej terapii jest rozluźnianie ciała poprzez gorącą lub zimną wodę zawierającą krzem, selen lub siarkę. Z uwagi na skład chemiczny wody rozróżnić można kąpiel solankową, kwasowęglową, siarczkowo-wodorową i radoczynną. Stosuje się je przede wszystkim w schorzeniach reumatycznych, sercowo-naczyniowych oraz górnych dróg oddechowych.

Wiele metod leczenia niekonwencjonalnego ma swoich zwolenników. Szczególnie popularne jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Dlatego warto je chociażby wypróbować.

Dodaj komentarz