Rozszerz działalność swojego gabinetu o terapię pijawkami!

kurs hirudoterapii

Obecnie tradycyjne metody leczenia powracają do łask. Coraz częściej słyszymy o nowo powstających gabinetach hirudoterapii. Nic dziwnego. Wiele osób przekonało się już, że tam, gdzie nowoczesna medycyna nie daje rady, pomoże nam medycyna niekonwencjonalna. Zalicza się tu m. in. terapię pijawkami. Czy każdy może zostać hirudoterapeutą? Ile trwa kurs hirudoterapii i czego możemy się na nim nauczyć?

Czas trwania kursu hirudoterapii

Kurs hirudoterapii przeznaczony jest właściwie dla każdego, kto interesuje się medycyną niekonwencjonalną i pragnie w ten sposób pomagać innym. Nie musimy być doświadczonymi lekarzami, by zapisać się na zajęcia. Kursy podstawowe trwają zwykle 4 dni, a zaawansowane 2 dni. W cenie kursu jest wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz pijawki do ćwiczeń. W tym czasie każdy z uczestników powinien opanować i przyswoić niezbędną wiedzę oraz praktykę w zakresie leczenia pijawkami. Po tym czasie odbywa się egzamin. Jeśli zdobędziemy pozytywny wynik, otrzymamy certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Osoby uczestniczące w kursie posiadają później możliwość odbycia praktyk w profesjonalnym gabinecie hirudoterapii.

Jak wygląda szkolenie w dziedzinie hirudoterapii?

Szkolenie prowadzone jest zwykle przez najlepszych specjalistów w dziedzinie hirudoterapii. Pierwsza część szkolenia to oczywiście teoria. Dowiemy się m. in.  wszystkiego o historii i biologii pijawek, poznamy wszelkie choroby, jakie można leczyć przy użyciu terapii i poznamy możliwe skutki oraz reakcje organizmu następujące po zabiegu. Oczywiście to nie wszystko. Uczestnicy kursu poznają strefy przystawiania pijawek. Uczą się także, jak prawidłowo zakładać opatrunki, jak pracować z pijawkami i pincetą oraz jak obsługiwać elektroniczne karty pacjentów. Ponadto dostają informacje na temat założenia własnej firmy i prowadzenia gabinetu.

Po części teoretycznej oczywiście przychodzi czas na praktykę. Wszyscy uczestnicy będą mogli wykonać zabiegi sobie nawzajem. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Na koniec kursanci otrzymują certyfikaty uczestnictwa.

Dodaj komentarz