Ginekolog z dobrym podejściem do ciężarnych

Jestem w drugiej ciąży i zastanawiam się nad wyborem dobrego ginekologa w Częstochowie. Kiedy po raz pierwszy zaszłam w ciążę sześć lat temu, koleżanka poleciła mi lekarza, który pracuje w jednym z częstochowskich szpitali i ma też prywatny gabinet w centrum Częstochowy.

Myślę, że w miarę dobrze prowadził moją ciążę i służył mi wsparciem potem w szpitalu, jednak uważam, że za bardzo naciskał na cesarskie cięcie, jak gdyby chciał iść na łatwiznę. A ja chciałam spróbować rodzić naturalnie, jednak się nie udało. Odniosłam wrażenie, że lekarze w szpitalu chcieli jak najszybciej rozwiązać ciążę i mieć mnie z głowy. Nie byłam do końca zadowolona z opieki w tym szpitalu. Czułam, że personel medyczny traktuje mnie z góry i instrumentalnie, a nie podmiotowo.

Dlatego też teraz chciałabym rodzić w innym szpitalu albo klinice. Z tego, co się orientuję, w prywatnej klinice za poród zapłacę jakieś kilka tysięcy złotych, ale może warto spróbować i wydać trochę kasy i tym samym nie mieć traumy poporodowej związanej z porodem w państwowym szpitalu.

Może ktoś poleciłby mi dobrego ginekologa w Częstochowie, który nie jest nastawiony od razu na wykonanie cięcia i który potraktuje mnie podmiotowo, czyli po ludzku? Z tego co widzę, nie jest łatwo o dobrego ginekologa i dobre położne z właściwym podejściem do pacjentek. Jestem w stanie wydać kilka tysięcy złotych za poród. Jeśli nie znajdę takiego ginekologa w Częstochowie, będę szukać w miastach na Śląsku.

Dodaj komentarz