Leczymy choroby narządów płciowych

ginekologia onkologiczna

Ginekologia onkologiczna to stosunkowo nowa specjalizacja medyczna. Już teraz lekarz o specjalności ginekologia onkologiczna przyjmuje pacjentki w przychodni w Częstochowie.

Posiadamy nowoczesną aparaturę do badań oraz leczenia chorób nowotworowych narządów płciowych, zwłaszcza raka szyjki macicy.

Troszczymy się o zdrowie kobiet, dlatego zależy nam na profilaktyce i wczesnym wykrywaniu raka szyjki macicy. Jeśli nowotwór ten zostanie wcześnie wykryty i odpowiednio szybko uda się wdrożyć leczenie onkologiczne, chorobę udaje się całkowicie wyleczyć. Jednak pacjentka powinna być stale pod opieką ginekologa-onkologa i dopiero po co najmniej 10 latach od zakończenia terapii można mówić o całkowitym wyleczeniu nowotworu.

Pacjentki, u których wykryto raka szyjki macicy lub inne nowotwory narządów płciowych, mogą zostać skierowane do szpitala na operację, podczas której zostają usunięte zmiany chorobowe w obrębie tych narządów. Nasz ginekolog pomaga pacjentkom przejść przez kolejne etapy choroby i leczenia. Rozumiemy, że pacjentkom, które leczą się z powodu chorób w obrębie ginekologii onkologicznej w naszej przychodni w Częstochowie, towarzyszy niepewność o swoje zdrowie i życie. Służymy wsparciem i poradą, a także informujemy pacjentki, że w trudnych momentach powinny mieć obok siebie wsparcie bliskich osób – rodziców, męża czy dzieci. Zachęcamy także do regularnych badań cytologicznych kobiety po 25. roku życia.

Dodaj komentarz