Szukam dobrego neurologa z Częstochowy – historia prawdziwa

Mam 58 lat i potrzebuję pilnie skonsultować się z neurologiem. Poszukuję dobrego specjalisty neurologa z Częstochowy lub okolic. Nie chciałabym jednak musieć jechać do większego miasta, np. Katowic czy Łodzi i liczę na to, że uda się znaleźć kogoś w pobliżu mojej miejscowości, a mieszkam między Częstochową a Radomskiem. Dość blisko mam też do Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

Zdaję sobie sprawa, że neurologia to rzadka specjalizacja medyczna i wydaje mi się, że prędzej znalazłabym lekarza psychiatrę, bo on też zajmuje się układem nerwowym. Mnie jednak zależy na neurologu, bo nie mam problemów z psychiką, lecz miałam pewien poważny uraz, po którym powinnam kontrolować swój rdzeń kręgowy. Liczę na to, że neurolog z Częstochowy lub okolic wykonałby mi potrzebne badania lub skierowałby na wykonanie badań obrazowych. Do tej pory miałam robione tylko badania rentgenowskie, a nie miałam jeszcze nigdy rezonansu ani tomografii, a myślę, że warto byłoby wykonać takie badania.

Dobrze byłoby znaleźć neurologa, który prowadzi prywatną praktykę lekarską i ma dobrze wyposażony gabinet. Ewentualnie może udałoby się znaleźć przychodnię prywatną w Częstochowie lub okolicach, gdzie przyjmuje neurolog. Niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej posiadają lepiej wyposażone gabinety lekarskie i są zdecydowanie lepiej urządzone od publicznych. Wolę zapłacić za wizytę, bo wtedy przeważnie lekarz dobrze zajmie się moimi problemami zdrowotnymi. A zależy mi na tym, żeby mieć dobrze przeprowadzoną diagnostykę i ewentualnie właściwie przepisane leki.

Dodaj komentarz