Zbadaj swoją tarczycę

Jeśli potrzebujesz wykonać badanie ultrasonograficzne tarczycy, u nas możesz to zrobić w przyjaznych i komfortowych warunkach. Nasza przychodnia wśród swoich usług medycznych posiada badanie usg tarczycy w Częstochowie.

Jeżeli lekarz endokrynolog zalecił ci dokładne skontrolowanie ważnego gruczołu, jakim jest tarczyca, nie zwlekaj i zapisz się do nas na badanie. Lekarz może zlecić to badanie, jeżeli pacjent ma powiększoną tarczycę lub jakiekolwiek zmiany w obrębie tego gruczołu. Usg tarczycy jest wskazane także wtedy, gdy badania hormonalne wykazują jakieś nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. To badanie pozwala także na ocenę okolicznych węzłów chłonnych.

Usg tarczycy trwa około kilkunastu minut. Jest to badanie bezpieczne i co ważne, bezbolesne. Podczas jego trwania można wykryć takie zmiany, jak guzki, torbiele albo wole. W razie potrzeby te zmiany można nakłuć, by pobrać materiał do badania histopatologicznego.

W trakcie badania lekarz przesuwa po szyi pacjenta głowicę pokrytą żelem, a obraz badanej części ciała – jak to bywa podczas usg – widoczny jest na monitorze. Następnie wydruk obrazu ultrasonograficznego wraz z opisem przekazywany jest pacjentowi.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Usg tarczycy w Częstochowie może okazać się pomocne także w zdiagnozowaniu niebezpiecznej choroby, jaką jest rak tarczycy. W przypadku podejrzewania tego stosunkowo rzadkiego nowotworu złośliwego należy przeprowadzić dalsze badania.

Dodaj komentarz